Kutyaszőr, macskaszőr... tele van a lakás?

helloladies.hu

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

„Szeretem a cicáimat, de minden tele van macskaszőrrel. Most minden nap takarítsak utánuk? Mi lehet a jó megoldás?” Ismerős probléma, ugye? Ha valaki szereti a háziállatait (legyen az kutya, macska vagy éppen nyúl), tudja jól, hogy a szőrkérdés sarkallatos pontja a tartásuknak.

Sokunknak vannak háziállatai otthon, és éljünk lakásban vagy házban, évente kétszer általában vedlenek – vagyis erőteljesen hullatják a szőrüket. Ha a cicákat vesszük először górcső alá, tudhatjuk, hogy szinte teljesen önálló és elég makacs állatokról van szó. Ez nem feltétlenül baj, hiszen ez az egyik legfőbb ismérvük, hogy mennek a maguk feje után, de éppen ennek köszönhetően a kanapé, az ágy, az étkezőasztal, a gyerekszoba sarkai, vagy minden olyan hely, ahol kicsit is meg tud állni a por vagy hasonló, ott jelentős mennyiségű macskaszőr jelentkezhet már pár nap után is.

 

Természetesen van, aki minden nap porszívózik, felmos, sőt, akár még port is töröl elég elvetemült módon, de a legtöbbünknek erre sem időnk, sem energiánk nincs (még ha igény mutatkozna is).

hirdetes

 

Visszakanyarodván az állatkákhoz, a kutyák is hasonlóan meg tudnak örvendeztetni minket szőrhullatásukkal. Ha lakásban élnek, minden bizonnyal naponta többször megyünk velük sétálni, és olyankor szinte fel sem tűnik, hogy bizony most épp a szőrcsere ideje van. Közben viszont telik az idő, és a kutyus persze bent alszik, nem a folyosón, bent vakarózik, mikor olyanja van, vagy bent rázza a fejét – a szőrök pedig csak repkednek, szállnak a levegőben. Megszokható, és meg is szokjuk mi, gazdik, de takarítani akkor is kell – naponta, kétnaponta jó lenne.

hirdetes

 

 

És itt megint bejön a képbe az időhiány. Vagy az, hogy speciel nem egy kutyánk van, hanem kettő, vagy nem egy macskánk, hanem három, és esetleg még egy nyúl is betársul az amúgy is díszes társaságba. És ezen az sem segít, ha egy tágas házban élünk a kis (vagy nagy) kedvencekkel, hisz a tér ugyan növekszik, de az elhullajtható szőrök is szépen, kényelmesen eloszlanak a nagyobb helyiségekben.

 

Konklúzió: többet kell takarítani. Ezt pedig vagy megoldja mindenki önként, vagy segítségért folyamodik. Ilyenkor jönnek a képbe a különféle cégek, melyek szívesen leveszik a vállunkról a takarítás terhét.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2025-03-14

Miért válaszd az ápolói szakmát 2025-ben?

Az ápolói szakma 2025-ben stabil megélhetést, fejlődési lehetőségeket és nemzetközi karriert kínál. Ismerd meg, miért érdemes ezt a hivatást választani!

2025-02-21

Mi nem hiányozhat a hoteled marketing stratégiájából 2025-ben?

A 2025-ös hotel marketing stratégia digitális fejlesztéseket, fenntarthatóságot és személyre szabott vendégélményt igényel. Fedezd fel a Hotelmentők megoldásait!

2024-12-10

A tökéletes céges évzáró – 5 helyszín, amit mindenki imádni fog

edezd fel a tökéletes céges évzáró helyszíneit! Wellness hotelek, borászatok és kalandparkok, hogy az évzáró esemény emlékezetes legyen mindenki számára.

2024-12-10

5+1 dolog, hogy tökéletes újévi fogadást szervezz!

Hogyan szervezz tökéletes újévi fogadást? Tudd meg, mire figyelj a helyszíntől a dekoráción át a programokig! Tippek és egy remek rendezvényterem ajánlása.

2024-10-09

3 legaktuálisabb téma, amivel felkeresik a pszichológust a páciensek

A szorongás, kapcsolati problémák és identitásválság a páciensek három leggyakoribb témája, amivel a pszichológust felkeresik. Ismerd meg a megoldási lehetőségeket!

2025-03-18

5 magas fehérjetartalmú étel, amit érdemes fogyasztanod

Ismerd meg, mely fehérjében gazdag ételek segítenek a fogyásban, izomépítésben és az energiaszinted fenntartásában. Gyakorlati tippekkel segítünk!

Legnépszerűbb cikkeink

Anya Anyaság Baba Betegség Család Egészség Egészséges életmód gyerek Kisbaba Kisfiú Kislány