A kutyáknál a karantén miatt kialakulhat szeparációs szorongás!

helloladies.hu

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Ha a koronavírus miatt hirtelen te is home office-ban találtad magad, lehet, hogy te nem élvezed, de a kutyád valószínűleg annál inkább! A kutyák hozzászoktak, hogy állandóan körülöttük vagyunk, simogatjuk őket és figyelünk rájuk, ez viszont azt jelenti, hogy ha minden visszaáll, szeparációs szorongás léphet fel náluk, ami elég gyakori jelenség és sokszor romboláshoz vezet. Így készítsd fel a kutyádat arra, hogy ismét egyedül lesz!

A szeparációs szorongás jelei

 

  • ugatás, nyüszítés, ha a gazdi nincs otthon
  • zihálás, járkálás
  • erős nyálcsorgatás
  • pusztító viselkedés, mint szőnyegrágás, ajtó kaparása, bútorok tönkre tétele
  • bepiszkolás a házba
  • hányás, hasmenés

Komoly esetben a kutyák akár meg is sebesíthetik magukat.


Apró lépések: Csinálj úgy, mintha már dolgoznál


Zárd magadra az ajtót, míg dolgozol, mintha nem is lennél otthon és próbáld annyira tartani a rutinját, amennyire csak lehet. Egyre hosszabb és hosszabb időre hagyd el a házat a kutyád nélkül.


Tréning


A kutya észleli a jeleit, hogy a gazdája el fog menni, ezeket a mozdulatokat és hangokat összekapcsolja azzal, hogy egyedül lesz. Ilyen például a cipő felvétele, a kulcs csörrenése, bizonyos szavak ismétlése, elköszönés. Csináld ezt végig és figyeld, hogy a kutyádban kivált-e valamilyen viselkedést. Ha igen, ezeket csináld meg többször is egy nap, de ne hagyd ott, valamint, ha hazamész, 5-10 percig ne foglalkozz vele, amíg meg nem nyugszik.

hirdetes


Ha visszamész dolgozni


hirdetes
Mielőtt elmennél, vidd el egy hosszú sétára, mert egy fáradt kutya általában nyugodt is és hagyj elől olyan játékokat, amivel lefoglalhatja magát.


Pozitív élmény legyen, amikor elmész otthonról


A távozást kísérje valamilyen pozitív élmény is, mondjuk egy kis finomság, ami lefoglalja pár percre, ha elmentél. Ilyenkor adhatsz neki olyan játékot, amiben étel van elrejtve és ki kell szednie, de ezt csakis ilyenkor kapja meg, sose, ha otthon vagy.


Keresd a korai figyelmeztető jeleket


Ha minden erőfeszítésed ellenére sem tűnik el a szeparációs szorongás, ha a kutyád nagyon figyel, minden helyiségbe követ és aggódik, a telefonoddal vagy más kamerával vedd fel, hogyan viselkedik azután 15-20 percig, hogy elmentél. Ha ugat, vinnyog, ugrál, stresszes, beszélj az állatorvossal vagy egy trénerrel, aki segíthet kiküszöbölni a problémát, hiszen így a kutya és te is jobban jársz!


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Legnépszerűbb cikkeink

Állatok Érdekességek Otthon Tanács