Sok nő fejében már biztosan megfordult ez a kérdés sminkelés közben, hogy mik okozzák a rúzs kenhetőségét, vagy fürdés közben, hogy mitől habzik a sampon és a tusfürdő, és vajon ez mennyire egészséges. Erre a kérdésre most választ kaphattok tőlünk, ezen felül elmondjuk nektek azt, hogy mire kell kifejezetten figyelni a szépségápolási termékek vásárlása közben és mennyire egészségesek bőrünk számára ezek a készítmények.
Veszélyes vagy veszélytelen?
A szépségápolási, kozmetikai termékek hatóanyagairól rengeteget beszélnek manapság felhasználók és hozzáértők egyaránt. Vannak olyan hatóanyagok, amelyeket bőrgyógyászok egyáltalán nem ajánlanak, de az emberek mégis előszeretettel használják őket, úgy, hogy egyáltalán nem gondolnak bele abba, hogy esetleg a későbbiekben ebből valamiféle bőrprobléma, irritáció adódhat. Léteznek viszont olyan összetevők, amelyek már évtizedek óta népszerűek és még mindig azokat használják a kozmetikai termékek összetevőjének egyikeként, ezek általában mindig beválnak, megoldást jelentenek bizonyos bőrproblémákra. Az utóbbi időben, a kor előrehaladtával viszont a készítményekben a tartósítás, jobb habzás és a vízlepergető hatás érdekében a vegyi anyagok száma megnövekedett ezen termékekben, amelyek bizony okozhatnak felhasználójuk számára kiütéseket, pirosságot, allergiás reakciókat.
Szoktál sminkelni? Ha igen, ezt jó, ha tudod!
Mostanában már mindenhol azt hallani, hogy sminkelés előtt kötelező az arc hidratálása, ami így is van! Ha a hidratálást kihagyjuk rutinunkból, az idő múlásával arcbőrünk egészségtelenségéhez vezethet. Az 1960-as években az egyik legnagyobb sikerű alapanyag az izopropil-mirisztát volt. Ma már nem annyira korszerű összetevő, viszont rúzsokban, alapozókban és púderekben is használják, amely segíti bejuttatni a hatóanyagot bőrünkbe és könnyebb áthaladást biztosít a szarurétegen. Kevés hátránya közül az egyik legfontosabb, hogy hatása előszeretettel hozzájárul a pattanások és a mitesszerek kialakulásához. Ha ilyet tartalmaz valamelyik szépségápolási terméked, este mindenképpen bő vízzel mosd le!
Habzás felsőfokon
A kozmetikumokban kisebb, a tisztítószerekben nagyobb mennyiségben megtalálható a Sodium Lauryl Sulfate összetevő. A fogrémek, a habfürdők, a tusfürdők és az arctejek habzását is ez biztosítja. Nagyon allergén összetevő, így hogyha vásárolunk, nagyon figyeljünk arra, hogy milyen mennyiségben található meg ez az összetevő, mivel nagy mennyiségben bőrpírt, kiütést, irritációt is okozhat.
Lanolin, a bőr puhítására
A lanolin gyapjúzsír finomítással és tisztítással keletkezik, amely a bőr puhítására szolgál. Sok csecsemő krémben is megtalálható ez az összetevő, mivel megakadályozza a bőr kiszáradását és tartja a nedvességet a bőrben. Számos testápolónál is találkozhatunk ezzel az összetevővel, viszont figyelni kell arra, hogy gyorsan avasodik, könnyen megromolhat. Mostanában már egyre több a lanolinra érzékenyek csoportja, ami leginkább abból adódhat, hogy nincs rendesen megtisztítva a zsír, így érdemes mindig jó minőségű testápolókat, krémeket venni!