Világszerte sok embernek drasztikusan megváltozott az élete a koronavírus miatt, azonban nem csak az emberekre van hatással a megváltozott napi rutin és a másoktól való távolságtartás, amit a járvány hozott magával – a háziállatokra is.
Az állatok szeretik, ha van egy rutin az életükben, a változás és a feszültség pedig rájuk is kihat. Ezért viselkedhet furcsán a kutyánk vagy a macskánk, például ez is okozhatja a túl sok ugatást vagy nyávogást, ami a megszokottól eltérő, a szőrük túl sok ápolását, vagy ha nem megfelelő helyen végzik el a dolgukat.
Úgyhogy mit tehetsz, ha a kutyád szétrágja a kanapét vagy a macskád széttépi a szőnyeget? Próbáld annyira tartani a megszokott napirendet, amennyire csak lehet, vagyis ugyanakkor etesd őket, amikor szoktad, ugyanúgy menjetek el a napi sétára. Az állatoknak is szükségük van a külön töltött időre, úgyhogy ne vidd magaddal mindig, ha sétálni mész, néha nélkülük is hagyd el a házat.
Ha otthonról dolgozol, próbáld úgy kialakítani az otthoni irodádat, hogy teljesen elkülönülj a kedvencedtől, zárd magadra az ajtót, így szinte olyan, mintha elmentél volna dolgozni. Így ha végre meglátnak, majdnem olyan izgatottak lesznek, mintha akkor értél volna haza. Habár a rutin fontos, próbálj minden nap változtatni valami apróságon, ha például a kutyád szeparációs szorongással küzd, zuhanyozz más időpontban, így nem fogja tudni, hogy mikor nem leszel ott vele.
Persze az is fontos, hogy magadról is gondoskodj és odafigyelj a mentális egészségedre, a kutyák és macskák ugyanis nagyon ösztönös és érzékeny lények. Tudják, hogy mikor vagyunk stresszesek, mikor vagyunk mérgesek és egyszerűen észreveszik, ha valami gond van. Ez pedig rájuk is kihathat és rossz hatással lehet, úgyhogy már csak ezért is törődj magaddal megfelelően!