A legtöbb ember időnként tapasztal kézremegést, ami a legtöbb esetben nem nagy ügy, azonban mindig fontos, hogy figyeljünk rá, mert sokat elárul a fizikai és mentális egészségünkről is. Nézzünk, néhány lehetséges magyarázatot, ugyanis a túl sok koffeintől kezdve, sok oka lehet.
Koffein
Ha túl sok koffeint fogyasztasz, lehet, hogy te is azt veszed észre, hogy remegnek a kezeid, ahogy rendezgeted az iratokat az asztalodon. A legjobb megoldás mérsékelni a koffeinfogyasztást, napi 400 mg az elfogadható mennyiség, ami nagyjából 4 pohár kávénak felel meg. Efölött már valószínűleg egyéb mellékhatások is jelentkeznek, mint az álmatlanság, szorongás, idegesség és gyors szívverés.
Gyógyszer mellékhatása
Előfordul, hogy bizonyos gyógyszerek miatt az idegrendszer téves jeleket küld az izmoknak. Számtalan gyógyszer kiválthatja ezt, például antidepresszánsok, vérnyomáscsökkentők és asztma gyógyszerek is. Ha kézremegést tapasztalsz egy készítmény szedésekor, beszélj az orvosoddal.
Szorongás
A szorongásnak nem csak belső, de fizikai megnyilvánulásai is vannak – például a kézremegés stresszes helyzetekben (beszéd több ember előtt, vagy másokkal való találkozáskor). Néhány ember számára bizonyos szociális interakciók kézremegést idéznek elő, a szorongás pedig napjainkban sajnos egyre gyakoribb jelenség és egyre több embert érint.
Stressz vagy kevés alvás
Az alváshiány vagy a stressz súlyosbíthatja az állapotot azoknál, akik valamilyen oknál fogva egyébként is hajlamosak rá. Kövesd ezeket a szokásokat és hagyj magadnak elegendő időt minden este egy igazán pihentető alváshoz. Próbálj ki módszereket, amik csökkentik a stresszt, mint például a mozgás, légzéstechnikák, meditáció.
Alkohol
Túlzott alkoholfogyasztás esetén a kézremegés is lehet egy figyelmeztető tünet. Általában 24-48 órával az utolsó ital elfogyasztása után jelentkezik, de öt napon belül elmúlik.
Parkinson-kór
Amikor az emberek kézremegést tapasztalnak, gyakran aggódnak amiatt, hogy őket is érinti a Parkinson, ez pedig nem véletlen. Ennek a betegségnek az egyik tünete a kézremegés, akár akkor is, ha nyugalmi, pihenő állapotban vannak. A remegés feltűnhet magában, vagy más tünetekkel társulva is, mint a merevség, mozgás lelassulása, vagy egyensúlyproblémák.
A kézremegés mindig jelez valamit, ezért érdemes átgondolni, hogy mit próbál ezzel üzenni a test, és amennyiben szükséges felkeresni az orvost, változtatni bizonyos szokásainkon!