A bolti kenyerek is finomak, de tény, hogy össze nem hasonlítható azzal, amit mi magunk otthon készítünk, most pedig különösen sokan próbálkoznak kenyérsütéssel. Nincs is jobb dolog, mint a sütőből kivett frissen sült kenyér illata! De milyen apróságok vannak, amiken elcsúszhat a tökéletesség? Milyen hibákkal tehetjük tönkre a végeredményt?
Ha te is most kezdtél kísérletezni a kenyérsütéssel, jobb ha megismered az alábbi apróságnak tűnő, de nagyon is sokat számító tippeket, amiket érdemes betartani. Ha pedig kedvet kaptál a sütéshez, próbáld ki ezt az isteni kenyérreceptet, amivel még dagasztani sem kell!
Használj digitális mérleget
Az alapanyagok - különösen a liszt – kimérésénél sokkal jobb digitális mérleget használni, mint például mérőedényeket, vagy hagyományos mérleget. Nagyon fontos pontosan követni az előírt mennyiséget, és az is lényeges, hogy olvasd végig az egész receptet, mielőtt bele kezdenél és kövesd a javasolt pihentetési időt is.
Próbálkozz különböző típusú lisztekkel
Attól függően, hogy milyen fajta kenyeret készítesz, eltérhet az ajánlás, de néhány lisztben több lehet a glutén, ami miatt jobban megemelkedik, ilyen a kenyérliszt is például. Érdemes ezeket használni, de tudd, hogy sima, mindenhez jó lisztet is használhatsz helyette (és ez fordítva is igaz), ugyanolyan mennyiségben és ez nem csak a kenyérsütés esetében, de más kelt tészták esetén is igaz, így egy kicsit magasabbak, szebbek lesznek!
Figyeld a sütőt
Ha a süteményeid, kekszeid általában túl szárazok vagy világosak, vagy tovább kell sütnöd annál az időnél, amit a receptben javasolnak, lehet, hogy gond van a sütőddel, ezért érdemes lehet egy ételhőmérővel ellenőrizni és rendszeresen figyelni a kenyeret sülés közben, nehogy megégjen.
Ízesíts jól
A só nem csak az íz miatt fontos, a liszttel és élesztővel együtt megadja a megfelelő textúrát a kenyérnek. Csak annyi kell belőle, hogy a kenyér ne legyen ízetlen, sütés előtt a tésztát is megkóstolhatod, hogy nem használtál-e többet, mint amennyire szükség van.
Mindig melegítsd meg a tejet
Nem kell túlságosan, de fontos, hogy elég langyos legyen, hogy ne akadályozza az élesztő működését.