Rengeteg dolog állhat annak a hátterében, ha nem nő meg a körmöd, általában ennek nagyon egyszerű okai vannak. Ha tovább olvasol megtudhatod, milyen egyszerű praktikákkal teheted erősebbé a körmödet!
1. tipp az erős körmökért: lakkozás
Az egyik leggyakoribb hiba, amit elkövethetsz, ha bizonyos dolgokat a körmöddel helyettesítesz. Gondold csak végig, napjában hányszor veted be, ezzel sérülést okozva rajta. Nem számít, hogy alapvetően milyen erős vagy hosszú a körmöd, néha a szemmel láthatatlan karcolások teszik tönkre a végeredményt. Az apró karcolások réméhez, csak arra bíztatnánk, lakkozd ki rendszeresen. Ki mondta, hogy állandóan az utolsó divatszínben kell pompáznia kacsóidnak? Elég, ha átlátszó vagy teljesen natúr színekkel takarod be, hogy megelőzd a bajt. Ha épp növeszted a körmöd, akkor főként ne hagyd csupaszon – ma már kapható olyan lakk, ami ennek megfelelően ápol és eltakar.
2. tipp az erős körmökért: hidratálás, vitaminok
Alapvető, hogy a növésben lévő körmöket és a körömágy bőrét ne hagyd kiszáradni. De még akkor sem megvetendő szokás kézkrémet, olajokat használni erre a területre, ha épp nem növeszted körmödet. Alkalmazd őket hetente, hogy visszaálljon körmöd és körülötte lévő bőr hidratáltsága. Valószínűleg már hallottál a biotinról, az egyik legismertebb összetevője a szép hajat és körmöt ígérő táplálék-kiegészítőknek. Mielőtt azonban letámadnád a drogériák polcait, mindenképpen keresd fel háziorvosodat. A köröm (és haj) –bajoknak a hátterében rengeteg egészségügyi probléma meghúzódhat, ezek közül az egyik leggyakoribb a vashiány. Tehát az a legbiztosabb, ha először felméred a terepet és utána vágsz bele bármilyen étrend-kiegészítő kúrába.
3. tipp az erős körmökért: kesztyű
4. tipp az erős körmökért: egészséges életmód
A hidratált és erős körmök legnagyobb ellensége talán a dehidratált szervezet és az alacsony fehérjebevitel. Étkezz változatosan és igyál sok (egészséges) folyadékot! Ez a legfontosabb tanácsunk azoknak, akik belevágnak a körömnövesztésbe, de úgy általában mindenkinek hasznos lehet megfogadnia. Ha már hosszú a körmöd mindenképpen győződj meg róla, hogy nem teszed ki őket sérülésveszélynek, nincsenek-e rajta barázdák, megvastagodott vagy éppen elvékonyodott-e. Igazi vészjelző lehet, amin keresztül szervezeted üzen. Ha sokáig próbálkozol a körömnövesztéssel, de nem jön össze, mert mondjuk lemezesen töredezik, akkor is érdemes felkeresned egy bőrgyógyászt…