A boldogtalan gyerekkor hatása kapcsolatainkra

helloladies.hu

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Szüleink szeretete természetes kellene hogy legyen, és hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy minden szülő szereti a gyerekét, tudja hogyan mutassa ezt ki, és tudja mi kell a gyerekének. Ez azt feltételezi, hogy minden szülő megfontolt, felelősségteljes felnőtté vált, mindenféle múltbeli érzelmi probléma nélkül, ami hatással lenne rá. Sajnos, nem ez a helyzet minden esetben. A szülők is emberek és követnek el hibákat, megvan a saját képük a világról és az elképzelésük arról, hogy szerintük milyennek kell lennie egy szülőnek. Minden embernek van gyengesége és komoly problémája, valaki viszont mentális betegséggel, függőséggel, személyiségzavarral, érzelmi sebekkel is küzd.

Azok a szülők, akik problémákkal küzdenek gyakran magukra hagyják a gyerekeiket, ezért nekik nem csak azt kell megtanulniuk, hogyan kezeljék a szüleiket, de azt is hogyan szocializálódjanak, kezeljék az érzéseiket, saját maguknak kell kialakítaniuk a világképüket és megtanulni mi az, ami erkölcsös és mi nem. Segítség nélkül pedig a világkép könnyen elferdülhet.


A nők általában sokkal érzékenyebbek és sokkal tovább hordozzák magukkal a gyerekkori érzelmeiket, mint a férfiak többsége. Nem azt mondjuk, hogy a férfiakra nincsenek hatással a gyerekkori sérelmek, de ők jellemzően sokkal gyakorlatiasabban közelítik meg őket, ahogy telik az idő. A nők azonban sok-sok évig cipelik a fájdalmat, és ez bizony a kapcsolataikra is hatással van.

hirdetes


5 érzelmi seb, amit a nők visznek magukkal a kapcsolataikba, ha gyerekként nem szerették őket


hirdetes
Elköteleződési gondok


Egy gyerek, aki szerető, támogató szülő mellett nőtt fel az összetartozást jónak és biztonságosnak látja, de az a gyerek, aki olyan szülő mellett nőtt fel, aki nem mutatott szeretetet, érzelmeket vagy időnként volt csak jelen az életében, megtanulja, hogy nem lehet megbízni az emberekben. Megtanulja, hogy a kapcsolatok nem biztonságosak és nem maradandók, kiegyensúlyozottak, gyakran változnak. Egy gyereknek, akinek érzelmi megerősítésre és szeretetre van szüksége, ez lesújtó. Úgy nő fel, hogy folyamatosan keresi a kötődést, mégis megtanulja, hogy csak magára számíthat. A kapcsolatoktól szorongani fog és bizonytalan lesz, mivel mindig elutasításra számít.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2025-02-21

Mi nem hiányozhat a hoteled marketing stratégiájából 2025-ben?

A 2025-ös hotel marketing stratégia digitális fejlesztéseket, fenntarthatóságot és személyre szabott vendégélményt igényel. Fedezd fel a Hotelmentők megoldásait!

2024-12-10

5+1 dolog, hogy tökéletes újévi fogadást szervezz!

Hogyan szervezz tökéletes újévi fogadást? Tudd meg, mire figyelj a helyszíntől a dekoráción át a programokig! Tippek és egy remek rendezvényterem ajánlása.

2025-03-14

Miért válaszd az ápolói szakmát 2025-ben?

Az ápolói szakma 2025-ben stabil megélhetést, fejlődési lehetőségeket és nemzetközi karriert kínál. Ismerd meg, miért érdemes ezt a hivatást választani!

2024-12-10

A tökéletes céges évzáró – 5 helyszín, amit mindenki imádni fog

edezd fel a tökéletes céges évzáró helyszíneit! Wellness hotelek, borászatok és kalandparkok, hogy az évzáró esemény emlékezetes legyen mindenki számára.

2024-10-09

3 legaktuálisabb téma, amivel felkeresik a pszichológust a páciensek

A szorongás, kapcsolati problémák és identitásválság a páciensek három leggyakoribb témája, amivel a pszichológust felkeresik. Ismerd meg a megoldási lehetőségeket!

2025-03-28

A hosszú párkapcsolat titka: szeretetnyelvek és konfliktuskezelés

A boldog és tartós párkapcsolat nem a szerencsén múlik. A kémia fontos, de a legnagyobb szerepet azok a tudatos erőfeszítések játsszák, amelyeket a felek nap mint nap megtesznek egymásért. A szeretet kifejezésének módjai és a konfliktusok kezelése kulcsfontosságúak ebben a folyamatban.

Legnépszerűbb cikkeink

Anya Apa Csajos Család Életmód Érdekességek Fejlesztő Férfi gyerek Gyermeklélektan Kisfiú Kislány Párkapcsolat Szerelem