A gél manikűr veszélyei, amikről eddig még biztosan nem hallottál

helloladies.hu

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A gélmanikűrről biztosan mindenki hallott már, és a nők nagyrésze ki is próbálta életében legalább egyszer. Viszonylag könnyű vele bánni, mutatós, és tartós is egyben, hiszen 2-3 hétig is szépen megmarad. Azonban a manikűr eltávolítása után a köröm elég rossz állapotba kerül, érdemes megfontolni, hogy mennyire ragaszkodunk a gélmanikűr használatához. 

Ha valaki egyszer-kétszer kipróbálta, akkor jó eséllyel rá tud szokni, hiszen sokkal szebb lesz, mint a természetes körme. Maga a gélmanikűr nem annyira káros, hanem inkább a UV-sugárzás sokszoros használata teszi tönkre a körmöket. Szakértők szerint miután kétszer egymás után használtunk gélmanikűrt, tartsunk egy 3 hónapos szünetet a következő alkalomig. Nem csupán ez az egyetlen káros hatása a gélmanikűrözésnek. Az erős UV-sugárzás a bőr egészségét is befolyásolja, éppen ezért ajánlott egy speciális kesztyű alkalmazása, mely a kézfej nagy részét takarja, főleg, ha valakinek anyajegyei vannak. A köröm legalább 3-5 rétegből áll, ha gélmanikűrrel fedjük be, akkor nem tud lélegezni, nem jut elég oxigénhez.

hirdetes

 

hirdetes

A géllakk eltávolításához egy speciális oldószert, vagy reszelőt használnak. Nem túl könnyű eltávolítani, és ilyenkor még a körömágy, a köröm körüli bőr szövete is megsérül. Ha rendszeresen használunk géllakkot, és nem tudjuk tartani a 3 hónapos szünetet, akkor mindenképp figyeljünk oda étkezésünkre. Fogyasszunk több halat, tojást, vasban, cinkben, és C-vitaminban gazdag élelmiszereket. Ha úgy döntöttünk, hogy műmanikűr mentes időszakot tartunk, vágjuk rövidre a körmeinket, és az első 2-3 hétben mindenképp végezzük védőkesztyűben a házimunkát, mosogatást. Sőt, bekenhetjük egy proteinben gazdag, színtelen védőlakkal is a körmünk.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-09

3 legaktuálisabb téma, amivel felkeresik a pszichológust a páciensek

A szorongás, kapcsolati problémák és identitásválság a páciensek három leggyakoribb témája, amivel a pszichológust felkeresik. Ismerd meg a megoldási lehetőségeket!

2024-09-25

5+1 tipp, amivel enyhítheted a menstruációs fájdalmaid

Szenvedsz a menstruációs fájdalmaktól? Fedezd fel ezt az 5+1 tippet, amelyek természetes módon segítenek enyhíteni a görcsöket és javítják a közérzetedet!

2024-09-18

Őszi csapatépítő programot kerestek? Vár titeket is a Szigetköz!

Őszi csapatépítő programot kerestek? A Szigetközben vízi túrák, kerékpározás, horgászat és kalandparkok várnak titeket, hogy összekovácsoljátok a csapatot természetközelben!

2024-09-16

Ezekre a kezelésekre lesz szükséged, ha hormonzavart diagnosztizál az orvosod

Fedezd fel, milyen kezelésekre lehet szükséged, ha hormonzavart diagnosztizálnak nálad! Gyógyszeres terápia, hormonpótlás, életmódbeli változtatások és sebészeti lehetőségek.

2024-09-10

Nőként orvosi pályára készülsz? Ez az 5 szakág sok lehetőséget tartogat!

Fedezd fel az orvosi pálya izgalmas szakágait nőként! 5+1 terület, amely sok lehetőséget kínál: családorvoslás, nőgyógyászat, pediátria és még sok más.

2024-09-19

Élményajándékok a szeretteinknek: Hogyan adj életre szóló emlékeket?

Egy élményajándék nem egy pillanatnyi örömöt nyújt, hanem évek múltán is mosolyt csal az arcokra. Ajándék ami egy emlék is egyben, ami örökké velünk marad.

Legnépszerűbb cikkeink

Csajos Divat Érdekességek Köröm Szépségápolás