Unod az edzőtermet és a futás sem a Te sportod? Mutatunk egy mozgásformát, amit nem csak imádni fogsz, de csak úgy olvadnak majd rólad a plusz kilók segítségével! ISmerd meg a trambulinozás előnyeit – amelyet akár otthonodban, akár a kertben is élvezhetsz!
A trambulinozás az egyik legviccesebb és legegyszerűbb módja az egészség megőrzésének, a fittség kialakításának és igen, a fogyásnak is. Már néhány perc trambulinon való ugrálás is rengeteg sok előnnyel jár: az immunrendszer erősítése, a súlyfeleslegünktől való megszabadulás, a test megtisztítása mind ezek közé tartozik, ráadásul akár túlsúllyal küzdők is élvezhetik előnyeit!
Csak ugorj! Örülni fogsz az eredményeknek. Mutatjuk mit érdemes tudni a trambulinozásról.
Trambulinnal a gyors fogyásért
A trambulinozás az egyik legjobb gyakorlat az extra zsír égetésére. A rendszeres ugrálás lehetővé teszi a kalóriák égetését, akárcsak a kerékpározás és az úszás. Az ugrás stimulálja a nyirokrendszert, így könnyebben eltávolíthatók a méreganyagok és savas hulladékok, amelyek az edzés eredményeként bekövetkező metabolizmus aktiválása miatt kerülnek ki.
Gondoltad volna, hogy egy óra trambulinozással akár 1000 kalóriát is elégethetsz? Pedig így van, tényleg rettentően hatékony módszer, ha formálnád tested!
Beszereznél Te is egy jó minőségű trambulint tavaszra? Ide kattintva nagy méretű, kerti trambulinokat találsz: óriástrambulin vásárlás. Ha pedig inkább a szobában végeznéd a gyakorlatokat, vagy nincs kerted, itt beltéri, kisebb trambulinokat is beszerezhetsz: fitness trambulin vásárlás.
A trambulinozás növeli az energiád
A ritmikus ugrás tartja a nagy izomcsoportok működését, szabályozza a szívritmust a légzés és a keringés felgyorsításával. Az a tény, hogy a keringés felgyorsul, növeli a test energiaszintjét és energikusságot biztosít azáltal, hogy növeli az oxigén mennyiségét és a sejtekbe táplált táplálékot.
A trambulinon való ugrálás védi az ízületeket, így túlsúllyal küzdőknek is alkalmas sport
Az ugrálás egy hasznos, biztonságos és hatékony testmozgás. A trambulinon való ugrálás biztonságosabbá és könnyebbé teszi az edzéseket, összehasonlítva a szilárd talajon végzett hasonló gyakorlatokkal, mivel ez minimálisra csökkenti az ízületekre gyakorolt hatásokat. Ezért nagyon hasznos az ízületi problémák és a hátfájások ellen.
A trambulinozás támogatja a méregtelenítést
Az ugrálás elképesztő módon segít a testnek megtisztulni. Nyirokrendszerünk nem úgy pumpál, mint a szív; a nyirokkeringés stimulálásához szükség van gravitációra és izommozgásokra. A trambulinon történő ritmikus ugrálás mindkettőt lehetővé teszi. Amikor a testhőmérséklet megemelkedik, izzadni kezdünk, és így testünk megtisztul a savas hulladékoktól. A nagy izomcsoportok koncentrációja révén a testet lúgosító oxigén az összes szövetbe eljut, támogatja és megkönnyíti a szilárd hulladékok átalakulását.
Az ugrálás erősíti az immunrendszert
Az immunsejtek nagy részét a nyirokrendszer hordozza. A nyirokkeringés erősítése növeli az egész test aktivitását és dinamizmusát, segíti a testünket a fertőzések és betegségek elleni küzdelemben.
Javítja és megnyugtatja az idegrendszert
Az ugráló mozgással, vagyis a fel-le ritmikus mozgásokkal jobban kapcsolódunk testünkhöz, jobban megismerjük azt. Az ugrálás szintén fokozó hatás; az ismétlődő ugrások egyfajta transz-helyzetbe hoznak téged, így kellőképpen ellazulhatsz.
Trambulinozz okosan: de mennyi időt naponta?
Kezdd 5 perces edzéssel és fokozatosan növeld fittségi állapotodtól függően. Eleinte heti 3 alkalommal, akár napi 3-szor, és edzésenként 15 percig. Csak néhány percig tart, amíg erősíti egészséged.
Trambulinozz hatékonyan: néhány ötlet a trambulinos edzésekhez
A cél nem csak a lehető legmagasabbra való ugrás, hanem különféle ritmikus mozgások végrehajtása is, amelyek hasznosak lesznek számodra. Végezz különféle mozdulatokat a koordináció, az egyensúly és a kitartás erősítésére.
Lágy ugrás: az ugró mozgás, amikor a kezdők lassan ugrálnak a trambulin felületén, anélkül, hogy lábaikat megemelnék.
Gyaloglás, futás: a gyaloglás és futás a térd felemelésével történik, amikor egyensúlyba kerülnek a trambulinon.
Csavar: a jobb és bal ugrás olyan helyzetben, amikor a lábad egy bizonyos irányba fordul, miközben a felsőtest az ellenkező irányba fordul.
Jumping Jacks: a „négyütemű fekvőtámasz” néven ismert klasszikus mozgás adaptálása a trambulinhoz, amikor a lábakkal és az oldalra nyitott karokkal ugrálsz. Ez egy előrehaladott mozgás, amely fejleszti az izmokat és a kardiovaszkuláris erőt, és jobban védi az izületeket, mert nem merev talajon hajtod végre.