Étkezési szokások, amiktől vagy nagyon jól, vagy nagyon rosszul alszol!

helloladies.hu

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

Az egészségügyi szakértők egyetértenek abban, hogy a jólétünkre, közérzetünkre hatással van az alvás, étrend és mozgás is. Az pedig valószínűleg senkit nem ér meglepetésként, hogy a jó éjszakai alvásra az is hatással van, hogy mit eszünk. Az étkezés ideje és rendszeressége is befolyásolja az alvás minőségét és az anyagcserét is. Úgyhogy mik a legjobb – és legrosszabb – étkezési szokások az alvás szempontjából? Ezekről lesz most szó!

Legyen egy rutinod


Legyen rendszer az étkezésekben a nap folyamán és közöttük, illetve vacsora után nem kellene nassolni. A rendszertelen evés rossz hatással van az alvásra és ez oda-vissza igaz. A kevés alvás is okozhatja, hogy rossz döntéseket hozunk az étkezéssel kapcsolatban. Ha jelentős változás következik be a kalóriabevitelben, abban, hogy mit eszünk és a tápanyagokban, az is okozhat álmatlanságot, kialvatlanságot. Minél inkább tudsz tartani egy rendszert az étkezési szokásokkal kapcsolatban, annál jobb!


1-2 órával lefekvés előtt már ne egyél


Ha nem sokkal lefekvés előtt eszel, az tönkre teheti az alvást, különösen, ha általában nem szoktál. Azok esetében is, akik többnyire szoktak enni, mielőtt aludni mennének, mert olyan a beosztásuk, csak módjával kellene és kerülni a nagy adagokat.

hirdetes


Egyél sok proteint


Ahelyett, hogy olyan étrendet folytatnál, ami zsírban gazdag, inkább proteinben dús táplálékot válassz. A fehérjében gazdag ételek ugyanis javítják az alvás minőségét, míg a zsírosabbak negatív hatással lehetnek az alvás idejére. Továbbá bizonyos ételek, mint a tej, meggy és kivi is segíthetnek.


Este már ne fogyassz koffeint

hirdetes


Az alkoholos italokat, energiaitalokat, olyan ételeket vagy innivalókat, amik koffeint tartalmaznak (mint az étcsokoládé, kávé, tea) mindenképp kerülni kellene lefekvés előtt. Az alkohol ugyanis növelheti az esélyét a rémálmoknak, horkolást okozhat, akár légzéskimaradást, sőt extrém esetekben még alvajárást is előidézhet. A koffein pedig megnehezítheti az elalvást és rövidítheti az alvás hosszát.


Ne egyél a TV előtt


A TV előtt hajlamosabbak vagyunk többet enni, mivel nem az étkezésre figyelünk, ami a korábban említett okok miatt negatívan hathat az alvásra.


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-09

3 legaktuálisabb téma, amivel felkeresik a pszichológust a páciensek

A szorongás, kapcsolati problémák és identitásválság a páciensek három leggyakoribb témája, amivel a pszichológust felkeresik. Ismerd meg a megoldási lehetőségeket!

2024-09-25

5+1 tipp, amivel enyhítheted a menstruációs fájdalmaid

Szenvedsz a menstruációs fájdalmaktól? Fedezd fel ezt az 5+1 tippet, amelyek természetes módon segítenek enyhíteni a görcsöket és javítják a közérzetedet!

2024-09-18

Őszi csapatépítő programot kerestek? Vár titeket is a Szigetköz!

Őszi csapatépítő programot kerestek? A Szigetközben vízi túrák, kerékpározás, horgászat és kalandparkok várnak titeket, hogy összekovácsoljátok a csapatot természetközelben!

2024-09-16

Ezekre a kezelésekre lesz szükséged, ha hormonzavart diagnosztizál az orvosod

Fedezd fel, milyen kezelésekre lehet szükséged, ha hormonzavart diagnosztizálnak nálad! Gyógyszeres terápia, hormonpótlás, életmódbeli változtatások és sebészeti lehetőségek.

2024-09-10

Nőként orvosi pályára készülsz? Ez az 5 szakág sok lehetőséget tartogat!

Fedezd fel az orvosi pálya izgalmas szakágait nőként! 5+1 terület, amely sok lehetőséget kínál: családorvoslás, nőgyógyászat, pediátria és még sok más.

2024-09-16

Ha még nem próbáltad: így zajlik egy szaunaszeánsz

A szeánsz célja, hogy a szaunázás élményét fokozza, különleges érzéseket és relaxációt nyújtson. Az élményszerű szaunázási eseményt a szaunamester vezeti.

Legnépszerűbb cikkeink

Alvás Egészség Egészséges életmód Egészséges táplálkozás Életmód Érdekességek Étrend Tanács