Elárultak, átvertek már valaha? Volt már olyan, hogy összebarátkoztál valakivel, és kiderült, hogy csak manipulálni akar? Az ilyen embereknek számtalan módszere van, amivel elnyerik a bizalmadat, hogy aztán ellened fordítsák. Sajnos mindenkinek vannak olyan időszakai az életben, amikor olyan nagy változásokon megy keresztül, hogy egyszerűen hajlamosabb bedőlni a csalóknak, akár az üzleti- akár a magánéletben. Időnként sebezhetőbbé válunk, úgyhogy érdemes tisztában lenni azzal, milyen módszerekkel próbálnak manipulálni ezek a csalók, hogy megbízz bennük.
6 módja, ahogy a hamis emberek manipulálnak, hogy elnyerjék a bizalmadat
Meghallgat
Nagyon jó hallgatóság, általában, ha a kiszemelt emberrel van, csendesebb, éppen ezért az sokkal több információt hajlandó vele megosztani, mert azt hiszi, tényleg érdekli őt a gondolatai, érzései, élete. Ő azonban ezt az előnyére használja, és ő is azt mondja például, hogy ugyanaz a kedvenc bandája, mint a tiéd, hogy legyen közös kapcsolat. A célja, hogy úgy tüntesse fel, hogy rengeteg közös van bennetek, pedig valójában csak az általad elmesélt információkat használja ellened. Ezzel teremti meg az összhangot, nagyon figyel, nem szakít félbe és megismétli, amit mondtál a saját szavaival. Ez pedig annyira hatékony taktika, hogy még az FBI is használja a túsztárgyalásain.
Hagy nyerni
Eleinte úgy érezteti veled, hogy győztes vagy, mert meg akar nyerni, és azt akarja, hogy számodra eredményes, előnyös legyen vele lenni, vagy üzletelni vele. Reméli, hogy ráharapsz a csalira és ebből végül ő fog profitálni. Nagyon okosan kezdi:
- Mielőtt nagy szívességet kérne, előbb aprókkal kezdi
- Ha egyszer igent mondtál, valószínűleg újra és újra megteszed majd
Mindig figyelned kell, ha olyan érzésed van, hogy valami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen. Hiába nagyon kedves veled, ha kölcsön kér tőled, ne mondj azonnal igent, gondold át, még akkor is, ha valami csábító ajánlatot tesz cserébe.
Jól öltözik, mert a jó megjelenés elengedhetetlen a csaláshoz
Mindig jól néz ki, hogy sikeresnek és megbízhatónak tűnjön, az emberek ugyanis sokkal hajlamosabbak bedőlni olyasvalakinek, aki igényes magára, és a külsejére, de ez is csak azt a célt szolgálja, hogy megnyerjen magának. Az online csalók például általában más képét használják (ha nincsenek normális képei, csak profi fotói, az máris piros zászló). Valójában olyanok, mint a bűvészek, a megtévesztésre építenek, és ha már lebontottad a falakat, sokkal könnyebben elhiteti veled, hogy igazat mond, őszinte, megbízható. Az emberek hajlamosak a szemüknek hinni, ha nincs elég információjuk az emberről, akivel dolguk van.